Veidekke bygg samler Rogaland til ett rike i Hinna Park
Veidekke samler byggevirksomheten i Stavanger og Haugesund under navnet Veidekke Bygg Rogaland. Hovedkontoret legges til Hinna Park, hvor Veidekke har holdt til siden november 2021. Den nye enheten får en årlig omsetning på rundt 900 millioner kroner og hele160 dyktige og motiverte medarbeidere.
Sammenslåingen ble før helgen markert med allmøte og sommeravslutning i Hinna Park, der både fag og moro sto på planen. Målet var at ansatte fra begge sider av Boknafjorden skulle bli godt kjent, og etter en innholdsrik dag i strålende sol slår markedskoordinator Kristine Ellingsen fast at forventningene ble innfridd. De fikk tid til både faglig påfyll, rebusløp med oppgaver gjemt mellom husene i Hinna Park, og herlig båttur på MS Sandnes med avgang rett utenfor kontorene i Fjordpiren.
Kristine forteller at gjengen i Veidekke trives godt Fjordpiren, også når det er hverdag. – Det er helt fantastisk å ta toget på jobb hver dag, og ha tilgang på deilig mat fra flott kantine. Det å kunne plukke med seg noe godt fra Hav a Java, Ostehuset eller Kanelsnurren på vei hjem gjør det enkelt å sette litt gullkant på hverdagen, smiler hun.
Veidekke er også med på å videreutvikle bydelen vår. Boligprosjektet «Søstrene Hinna» er i ferd med å ta form, og i tillegg har Veidekke støpt fundamentet til de nye boccia- og bandy banene i aktivitetsparken.
Vi ønsker den glade gjengen god sommer – og velkommen til Hinna Park.

Full innsats fra hele gjengen!

Kreativ gjeng.